Otizm Vakfı


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

‘Otizm Riskli Bebekler Eğitim Programı’(ORBEP)

‘Otizm Riskli Bebekler Eğitim Programı’(ORBEP)
0-3 Yaş Eğitim Programı


İnsanlar otizmi tanımaya başladıkça otizm tanısı daha erken yaşlarda konmaya başlandı. Bu çok sevindirici bir gelişme. Artık 0-3 yaş aralığında tanı alan birçok öğrenciye rastlayabiliyoruz. Tabi diğer taraftan bu sefer de bu yaş grubuna yönelik nasıl bir eğitim yapılması gerektiği gündeme geldi. Doktorların sadece kreşe başlatın yeter diyerek geri gönderdikleri çocuklar aslında çok önemli bir zamanı kaybedebilmekteler. Hatta bazı çocukların hazır bulunuşlukları olmadan kreşe gönderildiklerinde daha kötü sonuçlar alındığına da çok defa şahit olmuşuzdur.

Bu anlamda benim tavsiyem hep terapistin eve gelerek evde çalışma yapması ve ailenin de gözleyerek bu yaklaşımları gün boyu devam ettirmesidir. Bu yaş aralığındaki çocukları masaya oturtup klasik anlamda özel eğitim yapmaya çalışmak yine çocukların zamanından çalmaktan başka bir şey değildir. Diğer taraftan çoğu defa aileler böyle bir terapist bulmakta zorlanmaktalar.

İşte bu nedenle yoğun talep üzerine biz de Otizm Vakfında 0-3 yaş eğitimi de vermeye karar verdik.

Tanı konulmuş da olabilir konulmamış da olabilir. Biz aslında riskli bebek diyoruz. Bu anlamda programımızın adına da ‘Otizm Riskli Bebekler Eğitim Programı’(ORBEP) adını verdik.

Randevu için:0312 460 17 98